iletişim formu
Çıkış
Ad Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Konu :
Mesaj :
  • 02  30 tasarruf
  • 03 yazı

KONYA KOMBİ SERVİSİ

KOMBİ BAKIMI ÖNEMLİ  !!!

 

Kış aylarında soğuk bir sürpriz 'le karşılaşmamak için kombilerin yılk bakımlarının yapılmasının son derece önemlidir. Doğalgaz kombilerin yıllık bakımının mutlaka yapılması gerekir.  Bakım yapıldığında, kış aylarında cihazın arıza yapması önlenir. Ayrıca bu bakım, cihazımızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

 

Kombinin yıllık bakımında, öncelikle cihazın brülör denilen, alevin yandığı bölüm temizlenir. Kombinin bacasından giren toz ve böcek gibi dış etkenlerin de temizlendiğini, bununda cihazın sağlıklı çalışmasını sağlar.                                                                                                                           

Eşanjör dediğimiz bölüm temizlenir ve cihazın içindeki genleşme tankının havası kontrol edilir.      Eğer o hava, kontrol edilmezse cihazda su basınç problemi meydana  gelir. Bu nedenle cihaz  herhangi bir başka nedenden dolayı su almayıp yanma devam ederse, cihaz ya kendisini patlatır yada sistemdeki tesisata zarar verir. O tank, havayı dengeleyen tanktır. Derece, sizin ayarladığınız dereceye geldiği zaman, cihaz çalışmayı durdurur. Eğer bir sebepten dolayı durmazsa yanmaya devam edip 90 dereceyi geçer. Hava olmadığı için basıncı dengeleyemez, bu kez cihaz alt bölümden su akıtmaya başlar. Eğer su akarsa sıkıntı yok  eviniz biraz su içinde kalabilir, ancak su akmazsa tesisat zarar görür. Tüm bu olumsuzlukları engellemek için cihazları yılda bir kez kontrol ettirip gerekli yıllık bakımını yaptırmalısınız. Bu bakım doğalgaz tüketiminde de tasarruf sağlar.

Konya Kombi Servisi

Etiket : konya kombi servisi, konya ariston servisi, konya petek temizleme, konya kombi tamiri, selçuklu kombi servisi, bosna kombi servisi, konya kombi bakımı, kombi yedek parça, konya kombi kart tamiri, konya baymak servisi, konya demirdöküm servisi,