iletişim formu
Çıkış
Ad Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Konu :
Mesaj :
  • 02  30 tasarruf
  • 03 yazı

Konya Vaillant Servisi

KONYA VAİLLANT SERVİSİ

 

Konya Vaillant Servisi olarak siz değerli Vaillant kombi kullanıcılarının Memnuniyetini ilke edinen kendi Teknik servis bünyemiz içerisinde kurduğumuz. Konya Vaillant Servisi sistemiyle siz Vaillant Müşterilerimize yetişmiş uzman Servis kadromuzla 7 gün 24 saat hizmetinizdeyiz. Yapılan işçilik ve değişen Yedek parçalar tamamı 1 YIL süre ile garanti kapsamındadır. Dilediğiniz zaman Teknik destek talebinde bulunabilir veya Destek alabilirsiniz.

 

                + 

  7/24 Whatsapp Destek Hattı : 0.507 636 42 42

 

Konya Vaillant Servisi olarak Size bir Telefon kadar yakınız

 

bilgi@konyaservisim.com Servis Talep formu ile Online Servis Çağırabilirsiniz.

 

Konya Vaillant Servisi işinde uzman teknisyenlerimizle. Konya ilinde kullandığınız Vaillant marka kombi ve ürünleriniz için teknik servis Tamir bakım arıza onarım işleriniz garantili bir şekilde yaptırabileceğiniz. Firmamız Konya içi servis bölgelerimiz Selçuklu, Karatay, Meram bölgelerine hizmet vermektedir. 

 

Konya Vaillant Servisi olarak   !!! EN İYİ TAMİR BAKIMDIR  diyoruz.

 

Cihazınızın uzun ömürlü olması ve Ekonomik çalışması için yıllık bakımını Yaptırmayı UNUTMAYINIZ !!!!

 

   SİZİ KABARIK FATURALARDAN KURTARIR !

   CİHAZIN VE TESİSATIN ÖMRÜNÜ UZATIR !

    ARIZALARI VE ARIZA MASRAFLARINI EN AZA İNDİRİR !

   SAĞLIKLI VE KONFORLU ISINMANIZI SAĞLAR

 

VAİLLANT KOMBİ ARIZA KODLARI ve AÇIKLAMALARI

      

Vaillant Kombi F22 Arıza Kodu : Cihaz su basıncı düşük veya pompa arızalıdır. Su basıncını Kontrol ediniz 1.5 bara getiriniz.

Vaillat Kombi F28 Arıza Kodu : Kombinize gelen gaz vanaları kapalı olabilir, şebeke elektrik voltajınız 220 Volt'dan düşük olabilir veya cihazınızın içerisinde gaz valfi arızalı olabilir.

Vaillant Kombi F29 Arıza Kodu : Kombinizin bacası Çıkmış olabilir.

 

VAİLLANT LEDLİ KOMBİ ARIZA KODLARI

 

1. LED IŞIK : Kombinin yanındaki siğorta açıksa ve kombinizin 0/1 konumlu anahtarı 1 konumunda ise bu ışığın sürekli yanması gerekir. Yanmıyor ise elektrik girişinde veya kombinizin elektronik kartında arıza var demektir.

2. LED IŞIK : Sıcak su musluğunu açtığınız zaman yanması gerekir. Yanmıyor ise kombiniz sıcak su musluğunun açıldığını görmüyordur

3. LED IŞIK : Kombi üzerinden kalorifer ayarını açtığınızda yanması gerekir. Yanmıyorsa kalorifer ayar düğmesi kırılmıştır veya elektronik kart arıza yapmıştır.

4. LED IŞIK : Kombi fanının normal olarak çalıştığını gösterir ve her zaman yanmaz sadece kombinin içerisinde alev oluştuğu zaman yanar. Bu ışık yanıp sönüyorsa fanda bir arıza vardır.

5. LED IŞIK : Kombinizin gaz yollarını açtığını ve cihazınızın ateşleme işlemini normal olarak gerçekleştirdiğini gösterir. Yanıp sönmesi ise kombinizin su basıncının düşük olduğunu veya pompa ile ilğili bir sıkıntı olduğunu gösterir.

6. LED IŞIK : Kombinizin içerisinde alevin oluştuğunu gösterir. Yanıp sönerek sinyal vermesi ise ısı hissetmediğinde arızasıdır.

7. LED IŞIK : Bu ışık diğerlerinden farklı olarak kırmızı yanar. Yanması demek kombinize gaz gelmiyor veya elektrik voltajı düşük geliyordur.

 VAİLLANT KOMBİ ARIZA KODLARI VE AÇIKLAMALARI

Atmotec - Turbotec

F0 / F71 Arıza Kodu : Atmotec kombinin Kolorifer tesisatına gönderdiği suyu ölçme görevinde olan sensöründe arıza olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sensörde sorun var bağlantılarında problem var yada Kablosu kopuk durumda diyebiliriz. Konya Vaillant servisimizi arayabilirsiniz.

F1 Arıza Kodu : Atmotec kombinin kalorifer tesisatına giden dönüş suyunu ölçme görevinde olan sensöründe sorun bağlantılarında hata yada kablosunda problem olduğunu belirten arıza kodudur.l

F5 Arıza Kodu : Özellikle'de bacalı kombi çeşitlerinde kötü gaz sisteminin içinde bulunan gazın doğru şekilde dış atmosfere atılmasının kontrolünü yapan PTC'de sorun olduğunu yada bağlantısında aksamalar olduğunu belirten uyarı  kodudur.

F6 Arıza Kodu : Yalnızca baca tip kombilerde hava sisteminin içinde bulunan temiz havanın içeriye doğru ulaşıp ulaşmadığını kontrol etme görevinde olan PTC sinde Arrıza olduğunu yada bağlantılarında sorun meydana geldiğini belirten hata kodudur. 

F10 Arıza Kodu : Atmotec kombinin petek tesisatına aktardığı suyu ölçme görevinde olan sensöründe sorun olduğunu veya kablolarının kısa devre yaptığına bildiren hata kodudur.

F11 Arıza Kodları : Atmotec kombi ekranında bu uyarı kodu belirdi ise kalorifer tesisatına gönderdiği dönüş suyunu ölçme görevi olan sensörde arıza vardır. Yada kablolarında kısa devre oluşmuştur.

F13 Arıza Kodu : Atmotec kombide F13 arıza kodu NTC sensöründe sorun, kablolarında aksama ve elektronik bağlantısında sorun olduğunu belirtir.

F15 Arıza Kodu : Bacalı tip kombilerde atık gaz sisteminin içinde bulunan atık gazın dış ortama gönderilip gönderilmediğinin kontrolünü yapan aynı zamanda bunu ana karta bildiren PTC sinde sorun yada kısa devre meydana geldiğinde bu uyarı kodu çıkar.

F16 Arıza Kodu : 

 

 

http://www.konyaservisim.com/konya_servisim-hizmet_verdigimiz_markalar_/yazi-konya_vaillant_servisi-46.html

www.konyaservisim.com Konya Vaillant Servisi olarak hizmet vermektedir.

Hizmet verdiğimiz markalar arasında Vaillant Kombi Servisi bulunmaktadır. Firmamız Marka ve Logolardan bağımsız özel servislik hizmeti vermektedir.

 

Etiket : Konya Vaillant Servisi , Vaillant Servisi Konya , Vaillant Kombi Arızaları , Konya Vaillant Yetkili Servisi , Konya Vaillant Özel Servisi , Konyada Vaillant Kombi Servisi , Konya Vaillant Yedek Parça , Konya Vaillant Şofben Servisi , Konya Vaillant Servisleri , Konya Vaillant , Konya Vaillant Kombi Bakımı , Selçuklu Vaillant Servisi , Vaillant Şofben Servisi, Karatay Vaillant Servisi , Vaillant servisi Konyada , Konya Vaillant Anakart Tamiri, Konya Vaillant Servisi 2022,