iletişim formu
Çıkış
Ad Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Konu :
Mesaj :
ad
  • 04
  • 02  30 tasarruf
  • 03 yazı
  • 01 tesisat 200

Ocak Flex Hortumu

Konya Doğalgaz ocak fleksi değişimi 

Konya Doğalgaz ocak fleksi değişimi hassas bir konu olup, değişimi için yetkili tesisatçı olmalıdır. Her şey de olduğu gibi flekx hortumlarının'da belirli bir ömrü vardır. Belli aralıklarla fleks hortumların aşınma ve yıpranmalara karşı kontrol edilmelidir. Aksi takdirde fleks hortum delinip gaz sızıntısına yol açabilir ve tamiri imkansız sonuçlar doğurabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok model fleks hortumlar üretilmiştir.

Takılacak olan fleksin standartlara uygunluğu ve en son teknolojik ürün olması çok önemlidir. Eski tip ocak fleksileri çok çabuk deforme olmakta ve delinmektedir. Yeni üretilen flekslerde ise bu sorun çok daha aza indirgenmiştir. Eğilme, bükülme ve darbelere karşı daha dayanıklıdır. Bu sebeplerden dolayı yeni tip ocak fleksleri tercih edilmelidir.

 

/

 

Ocak flekslerinde Enerya Şartname'si gereği yeni tip ocak fleksi olma şartı aranmakta'dır. Eğer dairenizin gazı Enerya tarafından açılacaksa ocak fleksi olsun, kombi fleksi olsun şartnameye uygun yeni ocak fleksi takılması gereklidir. Eski tip ocak fleksi var ise Enerya şartnameye uyulmadığı için gazın açılmasını güvenli bulmayarak gazı açmayacaktır.Doğalgaz ocak fleks değişimi için bu seçtiğiniz tesisatçının Enerya Şartnamesinden haberi olan bir tesisatçı olması gereği ortaya çıkmaktadır. Birey olarak  bizler İgdaş şartnamesinin gerekliliklerini bilmeyiz, bilmek zorunda da değiliz ancak tesisatçı bunu bilmelidir.

http://www.konyaservisim.com/konya_servisim-urunler/yazi-ocak_flex_hortumu-96.html  

 

 

Etiket : Konya Ocak Flex Hortumu, Kombi flex, Konya Felx Bakım Arıza, Konya Flex hortumu Değişimi, Konya Kombi Bakım Flex, konya Kombi flex boru değişimi, Konya Kombi Flex Değişimi, Konya Ocak Flex, Konya Ocak flex boru değişimi, konya Ocak Flex Değişimi, Konya Ocak Flex Tamiri, Konya Ocak Flexsi, Konya Şofben Flex Değişimi, Konya Yeni Ocak Flex,