iletişim formu
Çıkış
Ad Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Konu :
Mesaj :
  • 02  30 tasarruf
  • 03 yazı

Konya Petek Temizligi

                                           

KONYA TESİSAT VE PETEK TEMİZLİĞİ 

 

Yıllarca kullandığınız tesisat  ve petekleriniz belli bir zaman sonra içerisinde çamurlaşma ve kireçlenme'den sebep ince bir katman oluşur. Bu katman peteklerin ısı kanallarına yapışır ve izole görevi yaparak peteklerin ısı verimini oldukça düşürür  size ısınma problemi ve yüksek doğalgaz faturası olarak size yansıtır.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıkça değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu işlemi çok sık yapmak sistemde daha fazla korozyona neden olacağından zararlıda olabilmektedir. Çünkü primer devredeki su, herhangi bir kaçak olmadığı sürece aylarca eksilmez. Bu suda çözünmüş olarak bulunan gazların bir kısmı (Nitrojen ve özellikle Oksijen) zamanla sudan ayrılır ve otomatik purjör tarafından sistemden uzaklaştırılır, oksijenin bir kısmıda metal oksitler oluşturarak metal aksama bağlanır. Sistemin en önemli parçalarından biri olan ve genellikle demirden yapılmış olan peteklerin korozyona uğramasının yani paslanmasının en büyük nedenlerinden birisi suda çözünmüş olarak bulunan oksijendir. Kalorifer  sisteminin suyunun çok sık değiştirilmesi sisteme taze oksijenli su verilmesi anlamına gelmektedir. Fakat şu durum da göz ardı edilmemelidir ki, özellikle yeni tesisatlarda, bazı kalitesiz peteklerin içinde bulunan yağ kalıntıları sistemin kullanılmaya başlamasıyla birlikte sisteme yayılmakta ve kombide bulunan özellikle kauçuktan yapılmış aksama büyük zararlar vermektedir. Bu komponentler suda bulunan yağı absorbe ederek deformasyona uğramaktadırlar. Özellikle yeni tesisatlarda sistem, bir - iki hafta kullanıldıktan sonra kalorifer sisteminin suyunun değiştirilmesi oldukça faydalı olabilmektedir.

Tek yapmanız gereken şey bizi arayıp , tesisatınızı ve peteklerinizi temizleyip bütün pislikleri sistemden atmak  böylelikle kombi ve tesisatınızın daha rahat çalışmasını sağlamak. Ancak bu sayede rahat ve sıcacık bir kış geçirebilirsiniz.

 

     TESİSAT VE RADYATÖRLER NEDEN TEMİZLENMELİ ?

 

1. KOMBİ ARIZALARINA SON : Sistem içerisinde bulunan kireç ve tortu  kombi pompası ve boruların tıkanmasına sebep olur.

DİKKAT !!!   Isıtma devresi tesisatında pislik, tıkanıklık, tesisat kalıntısı, çapak, cüruf vb. partiküllerin bulunması kombinin çalışmasını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu tip durumlar ; Kombinin randımansız çalışmasına, aşırı ısınmasına ,  sesli çalışmasına, kombinizin bozulmasına vb. problemlere neden olacaktır. Tesisat nedeniyle kombide meydana gelecek arıza ve problemler garanti kapsamı dışındadır.

Yeni nesil kombilerin, yüksek verimliliği ve küçülen boyutları, çevre dostu ve daha az yakıt tüketen teknolojileri, onların kalorifer sistemindeki çamurlu su, pas ve moloz parçalarından etkilenmeye daha duyarlı oldukları anlamına gelmektedir.

2. FAZLA DOĞALGAZ FATURASI ÖDEMEYE SON  :Eşanjör üzerindeki kireçlenme nedeni ile su geç ısınır. Bu gecikme fazla yakıt tüketmesine sebep olur. Temizlik ve koruma sonrası eşanjör daha az yakıt ile suyun ısınmasını sağlayacaktır.  3 mm Kireç  % 30 oranında fazladan yakıt yakmamıza neden olur. Isıtma sisteminiz kirli ise yıllardır kimyasal uygulama yapılmadan kullanıyorsanız bilinki ! Her ödediğiniz 100 TL ' nin  20 - 30 TL ' sini fazladan ödüyorsunuz.

 

3. ISINMA SORUNUNA SON ! :  Tesisat boruları içerisinde biriken çamurlaşma  - tortu yosun gibi kirlilik suyun peteklere ısı transferini geciktirir. Bu sebeple pompa daha fazla çalışır yinede istenen verime ulaşamaz . Daha az yakıtdan daha verim almak için . Tesisat ve Petek temizliği 2 yılda bir yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerimize yaptırmalarını tavsiye ediyoruz . Temizlik işlemi Yeni Nesil Cihazlarla yapılmaktadır.

 

KIŞI RAHAT GEÇİRMEK İSTERMİSİNİZ ?

1. Faturalarınız çokmu yüksek geliyor ?

2. Kombiniz Sürekli arızamı yapıyor ?

3. Dereceyi yükselttiğiniz  halde hala üşüyormu sunuz ?

4. Yüksek Faturalara rağmen verimli ısınamıyormu sunuz ?

5. Kombi filtreniz sürekli tıkanıyormu ?

6. Petekleriniz azmı ısınıyor ?

7.  Kalorifer tesisatınız 3 yıldır temizlik yapıldımı ?  

BÜTÜN BU OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIYORUZ ...

ÖNEMLİ NOT : Piyasada petek temizlik ve Radyatör bakımı adı altında kampanya gibi gösterip ucuz fiyat vererek suyu değistiren şahıslar ortaya çıkmıştır.İşini bilmeyen ustalara prim vermeyin !!!  

Petek temizliği ile peteklerin suyunu değiştirmeyi sakın birbirine karıştırmayın. Bu iki işlem arasında hem işçilik hemde kullanılan kimyasal farkı vardır. Bu şahıslar tahliye vanasından radyatörlerin suyunu boşaltıp tesisatın içerisine bir miktar ilaç doldurup temizliğin yapıldığını söyleyebilirler. Daha sonra basınçlı su ile durulama gerçekleşiyor. Ortalama bu uygulama sistemin kirliliğine göre değişmektedir. Bizim yaptığımız makineli tesisat ve petek temizliği işlemi çok farklı bir işlemdir.

Tesisat Temizliği  yapmaktaki amaç tesisatın içerisindeki kireç ve tortuyu kimyasal ilaç kullanarak dışarıya çıkartmaktır. Fakat akıl almaz derecede tesisat temizleme yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri müşterinin evine servis elemanları giriyor ve kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltıyor. Buraya kadar herşey normal fakat tesisatın içerisine temizleme kimyasalı adı verilen bir sıvı atılıyor  ve tesisat kapatılıp çıkılıyor. Sizce içeriye atılan kimyasal peteklerinizin içerisinde temizlik yapabilir mi ? Bizce yapmaz neden mi ? Temizlik yapsa bile içerde ilaç kireci pası sökecek, peki bu sökülen tortular nereye gidecek uçacak değilya . İlaçlama yapıldıktan 30 - 45 dakika sonra pislikler dışarıya alınmazsa yine peteklerin dibine çökecek  ve ısı probleminiz tekrarlayacak. Ayrıca temizleme kimyasalı asit özelliğine sahip bir yapıdadır. Tesisatın içerisinde bir saatten fazla durduğunda içerde kireçle karşılaştığı noktada tepkime başlayacak ve gaz  çıkaracaktır. Bizde Petek temizliği yapıyoruz ilacın 100 mililitresi içerde kaldığında biz gittikten  1 saat sonra kombinin basıncı yükselir ve emniyet ventilinden su atmaya başlar.

Petek temizliği makine ile yapılır . MAKİNESİZ TEMİZLİĞE GELEN KİŞİ BİZİM FİRMAMIZDAN DAHİ OLSA KAPIDAN İÇERİYE SOKMAYIN !!!

Müşterilerimize  daha iyi ve kaliteli hizmet sunmaktır. Amacımız çok sayıda müşteriye hizmet vermek değil bütün müşterilerimize kusursuz hizmet  vermektir.

 

SON TEKNOLOJİ MAKİNEMİZ VE KİMYASALLARLA HİZMETİNİZDEYİZ. 

 

TERMAL KAMERA İLE ISINMAYAN BÖLGE TESPİTİ SADECE BİZDE !!! 

Isınmayan petek sorunlarını KONYA SERVİSİM Olarak biz çözüyoruz.Siz müşterilerimiz için termal kamera ile ısınmayan peteğin fotorafını çektik.

 Tam ısınmayan peteklerinizin faturanıza külfetini düşünün,yakıtı aynı seviyede yakıyorsunuz ancak verimi çok düşük seviyelerde alıyorsunuz.Buda havaya para ödediğinizi gösterir,

 

 

 

PARANIZI YAKARAK ISINAMAZSINIZ !!!  

GARANTİLİ TEMİZLİK İÇİN HEMEN RANDEVUNUZU ALIN  

Konya Petek Temizleme

REFERANSLAR

- KONYA MERAM MÜFTÜLÜĞÜ LALEBAHÇE ÇALIKLI CAMİ : YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ YAPILDI

- MAVİ PALMİYE SİTESİ : YERDEN  ISITMA TEMİZLİĞİ YAPILDI

- KONYA EMLAK BANK SİTESİ : TESİSAT VE PETEK TEMİZLİĞİ YAPILDI

- DEMİRKIRAN VİLLALARI : YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ

- KONYA ONUR ECZANESİ : YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ 

- A & T  ARAP TÜRK BANKASI TESİSAT VE PETEK TEMİZLİĞİ

- LALE PARK SİTESİ : ZEMİNDEN YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ

- YAZIR MAHALLESİ ŞEHRİ GÜLİSTAN SİTESİ : PETEK VE TESİSAT TEMİZLİĞİ

- YAZIR TOKİ SİTELERİ : PETEK VE KOMBİ TEMİZLİĞİ

-  YAZIR AZRA KONUTLARI : YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ ve KOMBİ BAKIMI 

- UZAY KENT SİTESİ MERKEZİ SİSTEM PETEK TEMİZLİĞİ

TEK KOLLEKSİYONUMUZ MUTLU MÜŞTERİLERİMİZ...

 

Videoda izlediğiniz oluşan bu kireç ve çamurlaşma ısı transferini düşürerek fazla yakıt yakmanıza neden olurken, diğer taraftan kombinizde eşanjör delinmesi, pompa arızası vb. gibi tamiri pahalı teknik arızalara neden olur...TESİSAT TEMİZLİĞİNİ İHMAL ETMEYİN !!!

www.konyaservisim.com Konya petek temizleme servisi olarak hizmet vermektedir.

www.konyaservisim.com KONYA PETEK TEMİZLEME

Konya Tesisat ve Petek Temizliği, Konya Petek Temizle servisi, Konya Petek Temizleme

Etiket : Konya Servisim, Konyada Petek Temizleme İşi, Konya Petek Temizliği Nasıl Yapılır, Konya Tesisat Temizlik, Kombi ve Petek Temizleme Yıkama, Tesisat Temizliği Nasıl Yapılır, Konya Tesisat Yıkama, Tesisat Temizliği, Konya Tesisat Temizliği, Konyada Petek Temizleme, % 30 Tasarruflu Petek Temizliği, Kimyasal İle Petek Temizliği, Konya Servisi, Kalorifer Temizleme, Konya Kalorifer Temizliği, Konyada Tesisat Temizliği, Tesisat Temizliği, Tasarruflu Isınma Yöntemleri, Tesisat Temizliği İle Daha az fatura ödeyebilirsiniz, Konya Petek Temizleme, Petek Temizleme, Radyatör Temizleme, Kalorifer Döşeme, Konya Kombi Temizleme, Eşanjör Temizliği, Konya Kombi ve Petek Temizliği, Petek Temizliği Konya, Konya Kombi Temizleme, Konya Tesisat Temizlik Servisi, Konya Yerden Isıtma Temizliği, Petek Temizliği,