iletişim formu
Çıkış
Ad Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Konu :
Mesaj :
  • 02  30 tasarruf
  • 03 yazı

Konya Kombi Manyetik Filtre

Konya Kombi Manyetik Filtre

 
wa.me/905013330100

 

 

 

Kombi Manyetik Filtre ile Yüksek Doğalgaz Faturalarına Son !!!

 

ISITMA SİSTEMLERİNDE TORTU VE PAS NEDEN OLUŞUR?

 

Metallerin oksijen ile birleşerek metal oksitleri oluşturması olayı korozyon, demirin oksijen ile birleşerek oluşturduğu metal oksit ise pas olarak bilinir. Isıtma sistemlerinde suda çözünmüş oksijen boru, radyatör, kombi, kazan vb. gibi elemanların metalleriyle birleşerek pasa neden olur. Suyun hareketi ile oluştuğu yüzeylerden ayrılan pas tanecikleri, zamanla sudaki kirle birleşerek tortuları oluşturur.

 

Hacimleri arttıkça tortuların taşınması zorlaşır, ısıtma sistemlerindeakışın yavaşladığı yerlerde ve ayrıca vana, dirsek vb. giibi basıncın düştüğü kavisli noktalarda çökmeye başlar. Biriken tortular nedeniyle vana ve dirseklerde su akışına karşı direnç oluşur. Bu ise pompaların daha fazla güç sarf etmelerine neden olur. Tortuların radyatör tabanlarında birikmesi, ısı aktarım yüzeylerinin küçülmesine ve radyatör verimlerinin düşmesine neden olur. Ayrıca, tortular bir taraftan da temas ettiği yüzeylerde paslanmaya neden olmaya başlar.

 

Whatsaap Destek 

https://wa.me/qr/HVGAKOMJIXC6H1

0507 636 42 42

Etiket : Manyetik Filtre, Konya Manyetik Filtre, Kombi Manyetik Fitresi, Konya Rivermag Manyetik Kombi Filtresi, Konya Adey Manyetik Filte, Toptan Kombi Manyetik filtre, Kombi Manyetik Filtre Fiyatları,