iletişim formu
Çıkış
Ad Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Konu :
Mesaj :
  • 02  30 tasarruf
  • 03 yazı

Konya Kombi Servisi

Konya Kombi Servisi

 

Kış aylarında soğuk bir sürpriz'le karşılaşmamak için Kombilerin yıllık bakımları'nın yapılmasının son derece önemlidir. Doğalgaz kombilerin yıllık bakımının mutlaka yapılması gerekir.  Bakım yapıldığında, kış aylarında cihazın arıza yapması önlenir. Ayrıca bu bakım, cihazımızın sağlıklı bir şekilde çalışmasını sağlar.

Kombinin yıllık bakımında, öncelikle cihazın brülör denilen, alevin yandığı bölüm temizlenir. Kombinin bacasından giren toz ve böcek gibi dış etkenlerin de temizlendiğini, bununda cihazın sağlıklı çalışmasını sağlar.                                                                                                                              

Eşanjör dediğimiz bölüm temizlenir ve cihazın içindeki genleşme tankının havası kontrol edilir. Eğer o hava, kontrol edilmezse cihazda su basınç problemi meydana  gelir. Bu nedenle cihaz  herhangi bir başka nedenden dolayı su almayıp yanma devam ederse, cihaz ya kendisini patlatır yada sistemdeki tesisata zarar verir. O Tank, havayı dengeleyen tanktır. Derece, sizin ayarladığınız dereceye geldiği zaman, cihaz çalışmayı durdurur. Eğer bir sebepten dolayı durmazsa yanmaya devam edip 90 dereceyi geçer. Hava olmadığı için basıncı dengeleyemez, bu kez cihaz alt bölümden su akıtmaya başlar. Eğer su akarsa sıkıntı yok  eviniz biraz su içinde kalabilir, ancak su akmazsa tesisat zarar görür. Tüm bu olumsuzlukları engellemek için cihazları yılda bir kez kontrol ettirip gerekli yıllık bakımını yaptırmalısınız. Bu bakım doğalgaz tüketiminde de tasarruf sağlar.

 

 KOMBİ BAKIMI SERVİSİNE KİMLER GELMELİ

 

Değerli kombi kullanıcıları, mutlaka evinize gelen kombi servis ekiplerinin mesleki egitimi ve beceri bilğisine ve size karşı hitap şekline dikkat edin. Öncelikle evinize gelen kombi servisi için gelen personelin yetki belgesi olup olmadığına bakınız, yok ise kombinize müdahele etmesine izin vermeyiniz. Var diyenlerin belgesini almış olduğu kurumu arayarak kontrol ediniz. Kombinin arıza tespitinde kombi kullanıcısına kombi arızası hakkında bilgi vermeli . Bu sebeple evinizekombi bakımı yada onarımı için gelen personelin mesleki yeterlilik belgesi varmı yokmu dikkat edin.

 

Konya Kombi Servisi

 

 KOMBİ BAKIMINDA NELER YAPILMALIDIR ?

Cihazın Tozları Temizlenir.

Kombi cihazının yanma odası ve brülörü temizlenir.

Kalorifer ve Sıcak soğuk su Filtreleri temizlenir.

Fan sökülüp kimyasalla temizlenip yağlanması gerekiR.

Çakmak ayarlarının yapılması 

Genleşme tankındaki gaz oranı ölçülüp eksikse gazı basılmalıdır

NTC Termostatlar değerleri ölçülüp Hasaslığını yitirmiş NTC 'ler değişmelidir

Gaz valfi üzerinden kombinin kalori kapasite ayarı yapılır.

Tesisat suyunuzun bir süre sonra değiştirilmesi gerekebilir. Aşırı kirlenen tesisat suyu ısı iletimini aksatır ve daha fazla doğalgaz faturasına neden olur.

Gaz kaçak testinin yapılması

Cihaz bakımı bittikten sonra çalıştırılıp kontrol edilmeli

Cihazın müşteri gözetiminde son kontrolü yapılıp teslim edilmesi.

 

 

Cihazınızın uzun ömürlü olması ve Ekonomik çalışması için yıllık bakımını Yaptırmayı UNUTMAYINIZ !!!!

 

   SİZİ KABARIK FATURALARDAN KURTARIR !

   CİHAZIN VE TESİSATIN ÖMRÜNÜ UZATIR !

    ARIZALARI VE ARIZA MASRAFLARINI EN AZA İNDİRİR !

   SAĞLIKLI VE KONFORLU ISINMANIZI SAĞLAR !

 

Kombinizde Sorun ve Problem yaşıyorsanız bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

SORUN VARSA ÇÖZÜM BİZDE !!!

 

 

Mobil 7/24 Servis Hattı : ( 0.507 ) 636 42 42

 

bilgi@konyaservisim.com Servis Talep Formu ile Online Servis Çagırabilirsiniz.

 

TÜM MARKA KOMBİLERE ÖZEL SERVİS HİZMETİ VERMEKTEYİZ...

 

                    BAŞLICA HİZMETLERİMİZ

Konya bölgesinde; Konya Kombi Tamiri, Konya Kombi Bakımı, Konya Kombi Onarımı, Konya Kombi Montajı ve Kombi Servisi, Konya Kombi Elektronik Anakart Tamiri, Konya Petek Temizleme, Konya Kombi Yedek Parçaları konusunda 7 Gün 24 Saat Konyada Hizmet Vermekteyiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.konyaservisim.com/konya_servisim-yazi/konya_kombi_servisi-25.html

www.konyaservisim.com Konya Kombi Servisi olarak hizmet vermektedir.

Servisimiz yerinde ve hızlı servis hizmetivermekteyiz. Hizmet verdiğimiz markalar arasında Airfel , Ferroli, Eca, İmmergas, Viessmann, TermoTeknik, Baymak, TermoDinamik, Alarko, Ariston, Buderus, Bosch Kombi Servisi bulunmaktadır. firmamız marka ve logolardan bağımsız özel servis hizmeti vermektedir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiket : Konya Kombi Servisi, Konya Kombi Servisleri, Konya Kombi Servisii, Konya Kombi, Kombi Servisi Konya, Konya Kombi Tamiri, Konya Özel Kombi Servisi, Konya Yetkili Kombi Servisi, Konya Servisim, Konya Servisi, Konya Servis, Konyakombiservisi, Konyada Kombi Servisi, Konya Servis, Konyada'da Kombi Servisi, Konya'nın Kombi Servisi, Konya Demirdöküm Servisi, Konya Vaillant Servisi, Konya Baymak Servisi, Konya Eca Servisi, Konya Viessmann Servisi, Konya Ferroli Servisi, Konya Alarko Servisi, Konya Protherm Servisi, Konya Buderus Servisi, Konya Airfel Servisi, Konya Kombinin Servis Merkezi, Konya Selçuklu Kombi Servisi, Konya Karatay Kombi Servisi, Konya Meram Kombi Servisi,