iletişim formu
Çıkış
Ad Soyad :
E-Posta :
Telefon :
Konu :
Mesaj :
  • 02  30 tasarruf
  • 03 yazı

Konya Petek Temizleme

                                             

http://www.konyaservisim.com/konya_servisim-yazi/konya_petek_temizleme-40.html

 

KONYA TESİSAT VE PETEK TEMİZLİĞİ 

Yıllarca kullandığınız tesisat  ve petekleriniz belli bir zaman sonra içerisinde çamurlaşma ve kireçlenmeden sebep ince bir katman oluşur. Bu katman peteklerin ısı kanallarına yapışır ve izole görevi yaparak peteklerin ısı verimini oldukça düşürür size ısınma problemi ve yüksek doğalgaz faturası olarak yansır. Konya Petek Temizleme olarak biz bu sorunu çözüyoruz.

Kalorifer tesisatındaki suyun sıkça değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu işlemi çok sık yapmak sistemde daha fazla korozyona neden olacağından zararlıda olabilmektedir. Çünkü primer devredeki su, herhangi bir kaçak olmadığı sürece aylarca eksilmez. Bu suda çözünmüş olarak bulunan gazların bir kısmı (Nitrojen ve özellikle Oksijen) zamanla sudan ayrılır ve otomatik purjör tarafından sistemden uzaklaştırılır, oksijenin bir kısmıda metal oksitler oluşturarak metal aksama bağlanır. Sistemin en önemli parçalarından biri olan ve genellikle demirden yapılmış olan peteklerin korozyona uğramasının yani paslanmasının en büyük nedenlerinden birisi suda çözünmüş olarak bulunan oksijendir. Kalorifer  sisteminin suyunun çok sık değiştirilmesi sisteme taze oksijenli su verilmesi anlamına gelmektedir. Fakat şu durum da göz ardı edilmemelidir ki, özellikle yeni tesisatlarda, bazı kalitesiz peteklerin içinde bulunan yağ kalıntıları sistemin kullanılmaya başlamasıyla birlikte sisteme yayılmakta ve kombide bulunan özellikle kauçuktan yapılmış aksama büyük zararlar vermektedir. Bu komponentler suda bulunan yağı absorbe ederek deformasyona uğramaktadırlar. Özellikle yeni tesisatlarda sistem, bir - iki hafta kullanıldıktan sonra kalorifer sisteminin suyunun değiştirilmesi oldukça faydalı olabilmektedir.

Tek yapmanız gereken şey bizi arayıp , tesisatınızı ve peteklerinizi temizleyip bütün pislikleri sistemden atmak  böylelikle kombi ve tesisatınızın daha rahat çalışmasını sağlamak. Ancak bu sayede rahat ve sıcacık bir kış geçirebilirsiniz.

 

Konya Petek Temizleme  

 

TESİSAT VE RADYATÖRLER NEDEN TEMİZLENMELİ

 

1. KOMBİ ARIZALARINA SON : Sistem içerisinde bulunan kireç ve tortu  kombi pompası ve boruların tıkanmasına sebep olur.

 

DİKKAT !!!   Isıtma devresi tesisatında pislik, tıkanıklık, tesisat kalıntısı, çapak, cüruf vb. partiküllerin bulunması kombinin çalışmasını olumsuz yönde etkileyecektir. Bu tip durumlar ; Kombinin randımansız çalışmasına, aşırı ısınmasına ,  sesli çalışmasına, kombinizin bozulmasına vb. problemlere neden olacaktır. Tesisat nedeniyle kombide meydana gelecek arıza ve problemler garanti kapsamı dışındadır.

 

2. FAZLA DOĞALGAZ FATURASI ÖDEMEYE SON  : Eşanjör üzerindeki kireçlenme nedeni ile su geç ısınır. Bu gecikme fazla yakıt tüketmesine sebep olur. Temizlik ve koruma sonrası eşanjör daha az yakıt ile suyun ısınmasını sağlayacaktır.  3 mm Kireç  % 30 oranında fazladan yakıt yakmamıza neden olur. Isıtma sisteminiz kirli ise yıllardır kimyasal uygulama yapılmadan kullanıyorsanız bilinki ! Her ödediğiniz 100 TL ' nin  20 - 30 TL ' sini fazladan ödüyorsunuz.

 

 

3. ISINMA SORUNUNA SON ! :  Tesisat boruları içerisinde biriken kireç - tortu yosun gibi kirlilik suyun peteklere ulaşmasını geciktirir. Bu sebeple pompa daha fazla çalışır yinede istenen verime ulaşamaz . Daha az yakıtdan daha verim almak için Tesisatınızı özel kimyasal ile temizliyoruz . Tesisat ve Petek temizliği 3 yılda bir yapılması gereken temizliktir. Kışa girmeden bütün müşterilerimize yaptırmalarını tavsiye ediyoruz . Temizlik işlemi makine ve radyatör temizleme kimyasalı ile birlikte yapılmaktadır.

 

 

 

KIŞI RAHAT GEÇİRMEK İSTERMİSİNİZ ?

1. Faturalarınız çokmu yüksek geliyor ?

2. Kombiniz Sürekli arızamı yapıyor ?

3. Dereceyi yükselttiğiniz  halde hala üşüyormusunuz ?

4. Yüksek Faturalara rağmen verimli ısınamıyormusunuz ?

5. Kombi filtreniz sürekli tıkanıyormu ?

6. Petekleriniz azmı ısınıyor ?

7.  Kalorifer tesisatınız 3 yıldır temizliği yapıldımı ?  

 

BÜTÜN BU OLUMSUZLUKLARI ORTADAN KALDIRIYORUZ ...

 

ÖNEMLİ NOT : Piyasada petek temizlik ve Radyatör bakımı adı altında kampanya gibi gösterip ucuz fiyat vererek suyu değistiren şahıslar ortaya çıkmıştır.İşini bilmeyen ustalara prim vermeyin !!!  Petek temizliği ile peteklerin suyunu değiştirmeyi sakın birbirine karıştırmayın. Bu iki işlem arasında hem işçilik hemde kullanılan Yeni Nesil Cihaz farkı vardır. Bu şahıslar tahliye vanasından radyatörlerin suyunu boşaltıp tesisatın içerisine bir miktar ilaç doldurup temizliğin yapıldığını söyleyebilirler.  Bizim yaptığımız Yeni Nesil Cihazlarla petek temizliği işlemi çok farklı bir işlemdir.

Tesisat Temizliği  yapmaktaki amaç tesisatın içerisindeki çamurlaşma  ve tortuyu kimyasal ilaç kullanarak dışarıya çıkartmaktır. Fakat akıl almaz derecede tesisat temizleme yöntemleri ortaya çıkmıştır. Bunlardan biri müşterinin evine servis elemanları giriyor ve kalorifer tesisatının içerisindeki kirli suyu boşaltıyor. Buraya kadar herşey normal fakat tesisatın içerisine temizleme kimyasalı adı verilen bir sıvı atılıyor  ve tesisat kapatılıp çıkılıyor. Sizce içeriye atılan kimyasal peteklerinizin içerisinde temizlik yapabilir mi ? Bizce yapmaz neden mi ? Temizlik yapsa bile içerde ilaç çamurlaşma ve  pası sökecek, peki bu sökülen tortular nereye gidecek uçacak değilya . İlaçlama yapıldıktan 30 - 45 dakika sonra pislikler dışarıya alınmazsa kombi'nin içine dolup  kombiyi çalışmaz hale getirecektir. Ayrıca temizleme kimyasalı asit özelliğine sahip bir yapıdadır. Tesisatın içerisinde bir saatten fazla durduğunda içerde kireçle karşılaştığı noktada tepkime başlayacak ve gaz  çıkaracaktır. Bizde Petek temizliği yapıyoruz ilacın 100 mililitresi içerde kaldığında biz gittikten  1 saat sonra kombinin basıncı yükselir ve emniyet ventilinden su atmaya başlar.

 

Petek temizliği makine ile yapılır . MAKİNESİZ TEMİZLİĞE GELEN KİŞİ BİZİM FİRMAMIZDAN DAHİ OLSA KAPIDAN İÇERİYE SOKMAYIN . TERMAL KAMERA İLE TEMİZLENEN PETEKLERİ GÖZÜNÜZLE GÖRÜN SÖZDE DEĞİL  !!!

EVİNİZİ BATIRMADAN PETEKLERİ SÖKMEDEN  SİSTEMİNİZİ TEMİZLİYORUZ.

Konya Petek Temizleme

 

TERMAL KAMERA İLE ISINMAYAN BÖLGE TESPİTİ SADECE BİZDE

Isınmayan petek sorunlarını KONYA SERVİSİM Olarak biz çözüyoruz.Siz müşterilerimiz için termal kamera ile ısınmayan peteğin fotorafını çektik.

Tam ısınmayan peteklerinizin faturanıza külfetini düşünün,yakıtı aynı seviyede yakıyorsunuz ancak verimi çok düşük seviyelerde alıyorsunuz.Buda havaya para ödediğinizi gösterir,peteklerinizi termal kamera ile ısı testine tabi tutup farkı sizde görün.test sırasında peteklerinizin heryeri eşit ısı dağıtıyorsa, petekleri temizletmenize gerek kalmaz.

KIŞ GELMEDEN ISI TESTİNİZİ YAPTIRIN !!!

                  İçiniz rahat kışı karşılayın...                    

 ISINMA VE TASARRUF DEVRİ BAŞLIYOR !!!

Konya Petek Temizleme olarak şu bilinçle çalışıyoruz. Yapılan iş referansımızdır. Dairenizde yapılan petek ve tesisat temizliğini beğenirseniz müşteri sayımızın artacağını biliyoruz. Bizim için önemli olan müşteri memnuniyetidir.  İşinizi kaliteli kimyasallar ve işini bilen uzmanlara teslim edin. Garantili olarak teslim edelim 

    REFERANSLAR

- MERAM MÜFTÜLÜĞÜ LALEBAHÇE ÇALIKLI CAMİ : YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ YAPILDI

- MAVİ PALMİYE SİTESİ : YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ YAPILDI

- KONYA EMLAK BANK SİTESİ : TESİSAT VE PETEK TEMİZLİĞİ YAPILDI

- DEMİRKIRAN VİLLALARI : YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ

- KONYA ONUR ECZANESİ : YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ

- A & T ARAP TÜRK BANKASI TESİSAT VE PETEK TEMİZLİĞİ 

-  AHMET ÖZCAN CAD. MİSAL SİTESİ : TESİSAT VE PETEK TEMİZLİĞİ 

-  LALE PARK SİTESİ : ZEMİNDEN YERDEN ISITMA TEMİZLİĞİ 

-  YAZIR MAH. ŞEHRİ GÜLİSTAN SİTESİ : PETEK VE TESİSAT TEMİZLİĞİ  

-  YAZIR TOKİ KONUTLARI : KOMBİ BAKIMI VE PETEK  TEMİZLİĞİ

-  AKBAŞ CAMİ : KOMBİ BAKIMI VE KALORİFER TESİSATI TEMİZLİĞİ YAPILDI    TESİSAT HATALARI DÜZELTİLDİ.

- UZAYKENT SİTESİ MERKEZİ SİSTEM PETEK TEMİZLİĞİ

 

NEDEN BİZİ TERCİH ETMELİSİNİZ ?

 Temizlik bittikden sonra Termal Kamera ile Müşterimize gösterip  Garantili olarak teslim ediyoruz.

 Uygun Fiyat Politikası : Amacımız hiçbir zaman bir defaya mahsus iş yapmak olmamıştır. Uygun fiyat ile süreklilik prensibimizdir.

 Uzman Eğitimli Kadromuzla Petek temizliği , Kombi , Tesisat yada başka bir Probleminiz varsa çözüyoruz.

 % 100 Müşteri Memnuniyeti

 Güler Yüzlü Hizmet :)

 7 / 24  Teknik Servis Hızlı Çözüm

BUNLARI ASLA YAPMAYIN ! YAPTIRMAYIN !

  ASLA : 

Boru ve Peteklerinize donmaması için ANTİFİRİZ koydurmayın ! ANTİFİRİZ 'in zaman içinde suyla teması neticesinde asidik özellik göstermesi sebebiyle kombinizde ve tesisatınızda delinme, korozyon, pas ve taşlaşma meydana getirecektir. Buda size daha fazla yakıt sarfiyatı ve pahalı bakım onarım masrafı demektir.

  ASLA : 

Bilinmeyen asitler,  Boru ve Peteklerinizde temizleme amaçlı PORÇÖZ kullanmayın ve kullandırtmayın. Bu kombi ve tesisatınızın ÖLMESİ demektir.

Ödediğiniz EnerjiFaturalarının Tam Karşılığını Alabiliyormusunuz ?

Videoda izlediğiniz oluşan bu kireç ve çamurlaşma ısı transferini düşürerek fazla yakıt yakmanıza neden olurken, diğer taraftan kombinizde eşanjör delinmesi, pompa arızası vb. gibi tamiri pahalı teknik arızalara neden olur...TESİSAT TEMİZLİĞİNİ İHMAL ETMEYİN !!!

AYRINTILI BİLĞİ İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ...

www.konyaservisim.com Konyada Petek Temizleme hizmeti vermekteyiz.

 

KONYA PETEK TEMİZLEME - 0.507 636 42 42

Etiket : Konyada Ucuz Petek Temizleme, Konya Petek Temizleme Servisi, Kimyasal İle Petek Temizliği, Konya Petek Temizleme, Konya Kalorifer Temizleme, Konya Kalorifer Temizliği, Konyada Tesisat Temizliği, Tesisat Temizliği, Konya Petek Temizleme, Petek Temizleme, Konya Radyatör Temizleme, Kalorifer Döşeme, Konya Kombi Temizleme, Eşanjör Temizliği, Konya kombi ve petek temizliği, Petek temizliği konya, konya kombi temizleme, konya tesisat temizlik servisi, Meram Petek Temizleme, Meram Tesisat ve Radyatör Temizliği, Meram'da Petek Temizleme, Karatay Petek Temizleme, Selçuklu Petek Temizleme, Konya Petek Temizliği Yapan Firmalar, Konya'da Petek Temizleme, konya petek temizleme 2020,